Wiadomości

Pokutna procesja z relikwiami świętych w Zagrzebiu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę przed południem z katedry w stolicy Chorwacji wyruszyła pokutna procesja z relikwiami świętych. Wierni wsparci obecnością biskupa prosili o ratunek Bożej Opatrzności wobec chorób i kataklizmów, takich jak trzęsienia ziemi, które nawiedziły niedawno ten kraj. Prosili też o odnowę moralną swojego narodu – informuje portal pch24.pl.

– Ruszyliśmy z publiczną procesją, ponieważ chcieliśmy zająć i poświęcić przestrzeń publiczną Panu Bogu – wyjaśnia Vincent John Batarelo, prezes katolickiego stowarzyszenia „Vigilare”.

– „Nareszcie” i „dzięki Bogu!” To dwa wyrażenia, które najczęściej słyszałem kiedy dowiedziałem się, że Archidiecezja Zagrzebska zorganizowała i poprowadzi procesję pokutną z ważnymi świętymi relikwiami – dodaje.

Chorwacki działacz katolicki postrzega trudne wydarzenia, z którymi się obecnie zmagamy, jako znak od Stwórcy wysyłany do ludzkości, która zapomina o porządku stworzenia. Zwraca uwagę na obecne w Piśmie Świętym liczne dowody na Bożą reakcję wobec niewierności ludzi – taką jak dopuszczane przez Opatrzność kataklizmy czy choroby.

– A teraz mamy wybór: albo płaczemy i żyjemy w strachu, otrzymując codzienną dawkę kłamstw i indoktrynacji poprzez wieczorne i portalowe „wiadomości”, albo możemy zwrócić się i prosić o przebaczenie i modlić się o cnotę siły, by prowadzić nasze rodziny oraz chorwackie społeczeństwo do wielkiej duchowej i moralnej odnowy – podkreśla.

Więcej:
https://www.pch24.pl/chorwaccy-katolicy-dali-dobry-przyklad–pokutna-procesja-w-zagrzebiu-af,82872,i.html?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!