Wiadomości

Pododdziały 23 Pułku Artylerii przeszły sprawdzian bojowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po przemieszczeniu do OSPWL Żagań-Świętoszów bolesławieccy artylerzyści realizują szkolenie specjalistyczne, którego zwieńczeniem było wykonanie zadań ogniowych amunicją bojową w ramach Treningu Kierowani Ogniem pk. ULEWA-21.

Od 10 marca br. na pasie taktycznym Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Świętoszowie żołnierze 1 dywizjonu artylerii samobieżnej (ahs DANA)i 3 dywizjonu artylerii rakietowej (WR-40 Langusta) wykonują zadania taktyczne i doskonalą umiejętności z pracy bojowej na sprzęcie. Pierwsze w tym roku szkolenie poligonowe stanowi okazję do doskonalenia osiągniętego poziomu wyszkolenia oraz sprawdzenia zgrania pododdziałów z wykorzystaniem amunicji bojowej.

Sprawdzianem wyszkolenia artylerzystów 3 dywizjonu artylerii rakietowej był Trening Kierowania Ogniem, który 11 marca br. z podległymi bateriami przeprowadził dowódca dywizjonu. W ramach TKO pk. ULEWA-21 artylerzyści wykonywali zadania ogniowe amunicja bojową w dzień i w nocy.

Równolegle na bazie szkolących się dywizjonów artylerii samobieżnej i rakietowej w dniach 10 – 11 marca br. dowódca 23. pułku artylerii płk Marek Wasielewski przeprowadził kurs szkoleniowo – metodyczny z dowódcami dywizjonów (batalionu) i ich zastępcami. Zasadniczym celem kursu było ujednolicenie i ukierunkowanie działalności dowódców dywizjonów/batalion w zakresie planowania, organizowania i realizacji szkolenia pododdziałów.

Tekst: kpt. Agnieszka Kozik
Zdjęcia: mjr Remigiusz Kwieciński, plut. Wiesława Koziarska, st. szer. Waldemar Bagłaj

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!