Europa Wiadomości

Podczas trwania Mundialu rosyjski rząd podniósł podatki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal telewizjarepublika.pl d 1 stycznia 2019 roku w Rosji ma wzrosnąć podatek VAT – z 18 do 20 proc. Rząd zaproponował także stopniowe podwyższanie wieku emerytalnego: z 60 do 65 lat dla mężczyzn i z 55 do 64 lat dla kobiet.

O planowanych zmianach w VAT i wieku emerytalnym poinformował Dmitrji Miedwiediew, premier rządu. Zapewnił on, że podwyższenie VAT nie dotknie ulgowych stawek tego podatku obowiązujących obecnie na towary o znaczeniu socjalnym, czyli np. żywność dla dzieci i lekarstwa.

Minister finansów Anton Siłuanow zapewnił, że dzięki uzyskanym z podwyższenia VAT dochodom będzie można sfinansować działania w sferze socjalnej, zapowiedziane przez prezydenta Władimira Putina na początku maja. Koszt owych szeroko zakrojonych działań ekonomiści szacowali na 8 bln rubli (ok. 125 mld dol.).

Wszystko to wygląda na niezwykle przemyślane działanie – Rosjanie cieszą się ze zwycięstwa nad Arabią Saudyjską (5:0) i nie zaprzątają sobie głowy polityką. Rząd w Rosji skrzętnie to wykorzystuje.

Co by nie myśleć o Rosjanach trzeba przyznać, że wiedzą kiedy pociągnąć za odpowiedni sznurek. Pytanie tylko jak zareagują na to wszystko zwykli obywatele kiedy emocje związane z Mistrzostwami się skończą?

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!