Wiadomości

Pod ambasadą Niemiec odbędzie się dziś demonstracja w związku z wpuszczeniem Kozłowskiej na terytorium UE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Dzisiaj 13.09.2018 godz 13.00 – protest pod Ambasadą Niemiec ul. Jazdów 12 Warszawa. Zapraszam! W związku z wpuszczeniem przez Niemcy na terytorium UE osoby stwarzającej zagrożenie, która przez Polskę została zgłoszona do systemu SIS. Zgromadzenie zostało zgłoszone – dzisiaj 13.09.2018 godz 13.00 – protest pod Ambasadą Niemiec” – napisała mająca polskie korzenie kazachska dysydentka Balli Marzec, która od lat nagłaśnia kwestię powiązań Otwartego Dialogu z kazachskim oligarchą Abliazowem.

Ludmiła Kozłowska – obywatelka Ukrainy i prezes Fundacji Otwarty Dialog – została deportowana z terytorium Unii Europejskiej do Kijowa 14 sierpnia przez alert, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS). ABW przekazała, że ze względu na „poważne wątpliwości” co do finansowania kierowanej przez Kozłowską fundacji, wydała negatywną opinię w jej sprawie, co skutkowało objęciem jej zakazem wjazdu do Polski i UE.

Tymczasem od 11 września Kozłowska przebywa w Berlinie, a zaprosili ją niemieccy parlamentarzyści na wysłuchanie w Bundestagu. Tematem ma być rzekome łamanie praworządności w Polsce i na Węgrzech. O sprawie poinformował jako pierwszy portal Onet.pl. Kozłowska otrzymała od Niemiec krótkoterminową, specjalną wizę, a podstawą tej decyzji miał być „interes narodowy Niemiec”. Oznacza to złamanie przez Niemcy obowiązującego w UE prawa.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!