Wiadomości

Poczta Polska wyemitowała specjalną serią znaczków upamiętniającą 100. rocznice odzyskania niepodległości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poczta Polska uczci 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości specjalną serią znaczków upamiętniających ważne wydarzenia z historii Polski.

Kolekcja przedstawia ojców niepodległości, m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego czy Wojciecha Korfantego. Na znaczkach zamieszczone zostały też ilustracje wybranych jednostek militarnych Rzeczpospolitej z ostatniego stulecia.

Nakład, który zostanie wprowadzony do obiegu 11 listopada, to co najmniej 100 tys. egzemplarzy każdego rodzaju. Wiesław Włodek, wiceprezes Poczty Polskiej, podkreślił, że „znaczki są impulsem przypominającym historię”.

– Niepodległość jest związana z tym, że walczyło o nią wiele osób, ale były jednostki, które były dla nas niesamowicie ważne, jak tych sześciu ojców odrodzonej niepodległości. Mam nadzieję, że te wspaniałe wydawnictwa filatelistyczne przyniosą radość i przyczynią się do świętowania naszej niepodległości 11 listopada. Poczta Polska jest z Polakami w tych najważniejszych momentach dla Polaków uświetniając pamięć, wspominając najważniejsze wydarzenia – zaznaczył Wiesław Włodek.

Poczta Polska, chcąc upamiętnić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przygotowała też 12 tys. kart pocztowych. Na nich również widzimy Ojców Niepodległości i ważne wydarzenia wpisujące się w historię Polski.

Warto przypomnieć, że w tym roku Poczta Polska obchodzi 460. rocznicę istnienia. Sieć obejmuje ponad 7,5 tys. placówek oraz sortownie w całym kraju. W spółce pracuje ponad 80 tys. pracowników.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!