Wiadomości

Pociągi wróciły na trasę Oświęcim – Czechowice-Dziedzice

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pociągi wracają na trasę Oświęcim – Czechowice-Dziedzice. Od dziś codzienne kursy na tej trasie będzie wykonywać Polregio należące do Spółki Przewozy Regionalne.

Z tej okazji na dworcu PKP w Oświęcimiu odbyła się konferencja z udziałem wicepremier Beaty Szydło, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki. Wiceszefowa rządu wskazywała, że połączenie zostało zlikwidowane przez poprzednie władze samorządowe. Dodała, że jego przywrócenie wpisuje się w nową „Piątkę PiS-u”.

– To jest połączenie, które jest bardzo ważne dla mieszkańców, zarówno dla studentów, uczniów, jak i osób, które pracują i dojeżdżają stąd do pracy. Z satysfakcją mogę powiedzieć, że ten projekt łączy się z projektem PiS, aby likwidować wszelkie wykluczenia – zaznaczyła Beata Szydło.

Wicepremier zaapelowała też do władz samorządowych, aby odtwarzały ważne dla mieszkańców połączenia. Na trasie Oświęcim – Czechowice-Dziedzice będzie kursowało 17 pociągów, które w większości skomunikowane są z połączeniami do i z Krakowa Głównego. Pierwszy skład wyrusza z Oświęcimia minutę po godz. 5.00.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!