Wiadomości

Po raz pierwszy w tym stuleciu Pekin zanotował ujemny przyrost ludności

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liczba mieszkańców stolicy Chin, Pekinu zmniejszyła się w 2017 r. po raz pierwszy w ostatnich dwóch dekadach – poinformowała chińska agencja Xinhua, powołując się na oficjalne dane rządowe. Według nich w Pekinie w ubiegłym roku zamieszkiwało 21,707 mln osób, o 22 000 mniej nić rok wcześniej.

Władze w Pekinie od kilku lat podejmują wysiłki na rzecz ograniczenia wzrostu populacji w tym mieście. W ten sposób chcą zmniejszyć zatłoczenie, niedobór zasobów i wzrost cen mieszkań. Docelowo do końca obecnej dekady w stolicy Chin ma mieszkać nie więcej niż 23 mln osób.

Aby osiągnąć ten cel miasto pracuje nad integracją swojej gospodarki z sąsiednią prowincją Hebei i miastem Tianjin, aby umożliwić niektórym uczelniom, instytucjom rządowym i firmom przemysłowym przeprowadzić się tam. Inwestuje także w sieci transportowe, aby ułatwić osobom pracującym w Pekinie zamieszkanie poza miastem.

Populacja Pekinu wzrosła o dwie trzecie od 1998 r. W tym czasie zużycie energii wzrosło ponad dwukrotnie, a liczba samochodów potroiła się.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!