Świat Wiadomości

Po opublikowaniu informacji o omyłkowym zestrzeleniu ukraińskiego samolotu przez Iran w Teheranie wybuchły antyrządowe protesty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portal ukresy.pl koło tysiąca osób zgromadziło się w Teheranie żądając ustąpienia najwyższych władz w kraju, w tym ajatollaha Chameneiego, po tym jak Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu.

Dowództwo irańskiej armii przyznało w sobotę, że samolot ukraińskich linii lotniczych został omyłkowo wzięty za wrogi cel i nieintencjonalne zestrzelony w wyniku ludzkiego błędu, gdy przelatywał w pobliżu ważnego stanowiska Korpusu Strażników Rewolucji.

Protestujący domagali się w związku z tym ustąpienia ajatollaha Chameneiego. Wznosili okrzyki „Najwyższy przywódco! Odejdź!”, „Śmierć kłamcom!”, „Wstydźcie się!” oraz „Hańba!”. Agencja Reutera podkreśla jednak, że nie udało się jej zweryfikować autentyczności umieszczonego w sieci nagrania z demonstracji, gdzie słychać antyrządowe hasła.

Demonstranci przynieśli ze sobą fotografie gen. Kasema Sulejmaniego, dowódcy elitarnych irańskich jednostek Al Kuds, który został zabity przez Amerykanów 3 stycznia. Agencja Fars napisała, że kłamstwa rządu w sprawie zestrzelenia samolotu uczyniły „tę tragedię jeszcze bardziej gorzką”

Co teraz?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!