Wiadomości

Po fali gwałtów fińska gmina wycofuje się z „projektu integracyjnego”, w ramach którego imigranci prowadzili zajęcia z uczniami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Fińska gmina Oulu ogłosiła, że ​​imigranci nie będą mogli odtąd odwiedzać szkół i przedszkoli. Decyzję taką podjęto po skargach rodziców na tak zwane „wizyty integracyjne”. Boją się oni o swoje dzieci, zwłaszcza po niedawnej fali gwałtów, których ofiarą padły młode dziewczęta.

Według fińskiej policji, domniemani sprawcy wspomnianych gwałtów to imigranci, którzy przybyli do kraju w ostatnich latach, a większość ich ofiar to dziewczynki w wieku poniżej 15 lat.

Jednym z miejsc, w których – według doniesień medialnych – zostały w sposób szczególny dotknięte falą gwałtu, była gmina Oulu w północnej Ostrobotni. W Oulu policja prowadzi dochodzenie wobec co najmniej dziesięciu imigrantów podejrzewanych o poważne przestępstwa seksualne wobec dziewcząt w wieku zaledwie dziesięciu lat.

Rodzice skarżyli się, wyrażając zaniepokojeniem, że gmina pozwala na kontynuowanie projektu integracyjnego ESIKOTO.

ESIKOTO to eksperyment integracyjny, w ramach którego migranci odwiedzają szkoły i ośrodki opieki dziennej, aby uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o społeczeństwie w ramach lekcji i zajęć w grupach badawczych. Ma również promować wielokulturowość.

Lokalne władze zdecydowały się jednak spełnić prośbę rodziców i zakończyć projekt integracyjny. Mika Penttilä, który jest odpowiedzialny za edukację i kulturę w gminie, potwierdził, że ​​wraz z organizatorami projektu zdecydowali, że nie będzie już więcej wizyt.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!