Wiadomości

Platforma Obywatelska musi przeprosić Dariusza Mateckiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Platforma Obywatelska ma zakaz kolportowania nieprawdziwych informacji, że Dariusz Matecki jest damskim bokserem – uznał Sąd Okręgowy w Szczecinie. Rozpatrywał on w trybie wyborczym pozew Dariusza Mateckiego, kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej w Szczecinie przeciwko PO. Platforma ma przeprosić Mateckiego na Facebooku i wpłacić 10 tys. zł na rzecz stowarzyszenia SOS dla Rodziny.

Poszło o mema zamieszczonego na facebookowym profilu Platformy Obywatelskiej Pomorze Zachodnie. Zacytowano na nim słowa znanej blogerki modowej o pseudonimie Macademian Girl, Tamary Gonzalez. W wywiadzie dla plotkarskiego portalu Pudelek wyznała ona, że w szkole podstawowej była prześladowana przez niektórych uczniów. Wspominała, że jednym z prowodyrów był „działacz skrajnie prawicowej partii”. Jednak nazwiska owego działacza nie podała. Zrobili to za to działacze zachodniopomorskiej PO.

Dariusz Matecki przyznał, że rzeczywiście była sprzeczka między nim a Tamarą Gonzalez, gdy mieli 10 lat. Po tym spięciu pogodzili się i przyjaźnili w liceum i na studiach.

– Napisano, że biłem kobiety i jestem damskim bokserem; nigdy w życiu nie podniosłem ręki na kobietę – mówił w sądzie Matecki.

Można się spodziewać apelacji PO. Na jej złożenie partia ma 24 godziny.

/TVP Info, Twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!