Wiadomości

Plaga toksycznych gąsienic w Niemczech, są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Niemczech, gąsienice korowódki dębówki stały się po łagodnej zimie i ciepłej wiośnie prawdziwą plagą. Larwy tkają gniazda na dębach. Pokryte są małymi włoskami, które mogą wywołać silne reakcje alergiczne takie jak wymioty czy ostre podrażnienie skóry – informuje Telewizja Republika.

Pracownicy zajmujący się zielenią u naszych zachodnich sąsiadów ruszyli do boju z plagą niebezpiecznych gąsienic. Usuwają z dębów wiszące gniazda larw, których toksyczne włoski mogą wywołać silne reakcje alergiczne u ludzi i zwierząt.

Priorytetem są przedszkola i place zabaw. Specjaliści twierdzą, że powodem „inwazji” jest ocieplenie klimatu. Media podają, ze choć poczwarki owadów nie powinny występować na północ od Niziny Północnoniemieckiej, dziś są w Berlinie oraz miastach Brandenburgii, Saksonii, Badenii-Wirtembergii, czy Północnej Westfalii.

Lekarze uczulają by zwracać uwagę na te niebezpieczne larwy i po spacerach przeczesać włosy oraz sprawdzić ubrania czy spadająca z drzewa gąsienica nie dostała w jakiś zakamerek.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!