Wiadomości

PKW negatywnie zaopiniowała protest wyborczy PiS: “Nie ma podstaw do ponownego przeliczania głosów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Wiesław Kozielewicz odniósł się do protestów wyborczych złożonych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Szef PKW Wiesław Kozielewicz stwierdził, że łącznie wpłynęło ponad 70 protestów wyborczych i jest to liczba „zbliżona do wyborów 4 lata temu”. – Mniej więcej zawsze jest koło stu protestów wyborczych – powiedział Kozielewicz.

Przewodniczący poinformował, że dziś PKW opiniowała protesty Prawa i Sprawiedliwości.

– Te argumenty, które zostały podniesione, nie uprawniają do przyjęcia, iż doszło do naruszenia prawa wyborczego w takim zakresie, żeby miało to wpływ na wynik wyborów w tym okręgu senackim – oświadczył Kozielewicz.

Dodał również, że nie chce wypowiadać się na temat intencji polityków, bo „tu mogą gdybać dziennikarze”.

– My rozpatrujemy kwestie w obszarze prawa, mamy obowiązek zaopiniować i zająć stanowisko odnośnie do złożonego protestu – podkreślił szef PKW. Kozielewicz poinformował, że stanowisko PKW zostało przekazane Sądowi Najwyższemu i teraz Sąd Najwyższy, w oparciu o stanowisko PKW, podejmie odpowiednią decyzję.

– [Decyzje Sądu Najwyższego – przyp. red.] mogą być różne. Protest może być uznany za niezasadny; może być uznany za zasadny, ale nie mający wpływu na wynik wyborów, albo za zasadny, mający wpływ na wynik wyborów i trzeba dokonać ponownego przeliczenia – zakończył szef PKW.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!