Gospodarka Wiadomości

PiS zapowiada wznowienie prac nad ustawą o zakazie hodowli zwierząt futerkowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zjednoczona Prawica jest zdeterminowana, by dokończyć i wprowadzić projekt, zakazujący hodowlę zwierząt futerkowych. Ma to być ukłon w stronę miłośników futrzaków. Pomysł PiS z pewnością nie spodoba się branży futrzarskiej.

– Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości jest w dalszym ciągu zarówno za rezygnacją z tego rodzaju działalności, jak i wszelkich innych, opierających się na założeniu, że Polska jest krajem, w którym ochrona różnych praw, w tym praw zwierząt, miałaby stać na niższym poziomie niż w krajach Europy Zachodniej – powiedział Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS.

– Wspólnie z Jackiem Liziniewiczem ustaliliśmy, że w kolejnej kadencji Sejmu Prawo i Sprawiedliwość zamierza prędko doprowadzić do końca nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, którą rozpoczęto w poprzedniej kadencji i która z różnych powodów nie została wówczas poddana pod głosowanie. Co więcej, PiS wydaje się bardzo zdeterminowane, by sprawę załatwić raz a porządnie. Co to oznacza? Ano przede wszystkim tyle, że jak ustaliliśmy kierownictwo PiS jest zdeterminowane by wprowadzić przepisy zakazujące hodowli zwierząt futerkowych – norek, lisów, szynszyli i innych. Wszystkich tych zwierząt, których wciąż są w Polsce mordowane miliony rocznie (produkcja spadła z 10 do 5 mln skór”) – napisał na facebooku Wojciech Mucha.

„Bardzo nas cieszy zdecydowane stanowisko kierownictwa PiS, które w sposób bardzo jasny zapowiedziało wznowienie prac nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt ze szczególnym naciskiem na kwestię wprowadzenia w Polsce zakazu hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futro” – pisze w oświadczeniu Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!

A co na to hodowcy? Przypomnijmy to, co pisaliśmy na naszych łamach prawie dwa lata temu:

Czy branża dająca w Polsce zatrudnienie 50 tysiącom osób zostanie na mocy ustawy zlikwidowana?

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!