Wiadomości

PiS nie wycofuje się z dążenia do zakazu aborcji z powodu choroby dziecka, ale…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawo i Sprawiedliwość w żadnym wypadku nie wycofuje się z dążenia do zakazu tzw. aborcji z powodu choroby dziecka – powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego „zakaz tzw. aborcji eugenicznej ma szanse na wprowadzenie w stosunkowo nieodległym czasie, choć w nieco inny sposób, niż próbowano do tej pory”.

„PiS w żadnym wypadku nie wycofuje się z dążenia do zakazu aborcji z powodu choroby dziecka. Jednak będziemy chcieli to przeprowadzić w sytuacji, która nie spowoduje tak ostrych protestów, jak miało to miejsce jesienią” – powiedział prezes PiS. – „Na razie nie chcę wchodzić w szczegóły, ale sprawa będzie rozwiązywana na płaszczyźnie prawnej.”

Jarosław Kaczyński przypomniał, że jest już program „Za życiem”, który przewiduje pomoc dla matek w tzw. trudnych ciążach i rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.

„Na pewno będziemy starali się zmienić stosunek ludzi do osób z zespołem Downa, a z powodu tej choroby przeprowadza się ponad 95 proc. aborcji w Polsce” – dodał prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że stosunek do aborcji wśród posłów klubu PiS jest zróżnicowany, ale dla niego sprawa jest ważna i będzie dążył do tego, aby ją skutecznie rozwiązać. Dodał, że jednak „nie jest w stanie odpowiadać za działanie innych ludzi, na których sumienia nie ma wpływu”.

/gosc.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!