Wiadomości

Piotr Kraśko skazany za prowadzenie samochodu bez uprawnień

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Piotr Kraśko został skazany przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce za prowadzenie samochodu bez uprawnień – dowiedział się portal tvp.info. Dziennikarz będzie musiał zapłacić karę 100 tys. zł i ponieść koszty procesu sądowego.

We wtorek w Sądzie w Ostrołęce odbyło się posiedzenie sądu ws. Piotra Kraśki, oskarżonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Chodzi o zdarzenie z 19 sierpnia 2016 r. W miejscowości Myszyniec przy ul. Pawłowskiego, prowadząc auto marki BMW Piotr Kraśko został zatrzymany przez patrol policji. Okazało się, że kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. Zostały mu one cofnięte w 2014 r.

Kraśko został w tej sprawie przesłuchany w prokuraturze. – Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i skorzystał z przysługującemu mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych – informowała warszawska prokuratura.

Jak informował portal tvp.info, w tej sprawie w akcie oskarżenia dziennikarza prokuratura wnioskowała o skazanie Kraśki bez przeprowadzenia rozprawy. Prokuratura chciała wymierzenia mu kary grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 500 zł, czyli łącznie 100 tys. zł. Proponowana kara została wcześniej uzgodniona z oskarżonym. W poniedziałek sąd uznając winę Kraśki skazał go na karę grzywny w wysokości 100 tys. zł i zobowiązał go do opłacenia kosztów postępowania sądowego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!