Wiadomości

Piotr Duda do marszałek Elżbiety Witek: Proszę o pilne odblokowanie prac nad projektem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jako inicjator obywatelskiego projektu ustawy o „Emeryturach stażowych”, którego pierwsze czytanie odbyło się 14 grudnia 2021 r., wyrażam oburzenie z powodu mrożenia prac nad tą niezwykle ważną społecznie ustawą – napisał w liście do Marszałek Sejmu Piotr Duda, szef „Solidarności”. To już blisko 8 miesięcy – przypomina!

Wczoraj lider „Solidarności” Piotr Duda wystosował do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek list, w którym wyraża oburzenie mrożeniem prac nad obywatelskim projektem ustawy o emeryturach stażowych. Upomniał się również o projekt prezydencki w tej sprawie, który nie miał nawet pierwszego czytania, mimo że wpłynął do Sejmu 8 miesięcy temu.

– To niezrozumiałe i sprzeczne z dotychczasowymi standardami stosowanymi przez Prawo i Sprawiedliwość. Również niezrozumiałe i oburzające jest niepodejmowanie prac nad projektem prezydenckim, który wpłynął do Sejmu 14 grudnia 2021 r. To już blisko 8 miesięcy!

Piotr Duda podkreślił dobrą dotychczasową współpracę, która dzięki m.in. marszałek Witek zaowocowała licznymi zrealizowanymi przez Prawo i Sprawiedliwość postulatami „Solidarności”.

– Również Pani Marszałek, która wobec „Solidarności” wykazywała daleko idącą otwartość i życzliwość. Wiele z tych postulatów nie mogłoby być skutecznie zrealizowanych bez zaangażowania Pani Marszałek w proces legislacyjny. Jesteśmy za to wdzięczni.

Na koniec przewodniczący „Solidarności” zwrócił się o pilne kontynuowanie prac.

– Proszę o pilne odblokowanie prac nad projektem „Solidarności”, o pilne procedowanie projektu prezydenckiego, tak aby były one punktem wyjścia do wypracowania możliwie najlepszego rozwiązania kwestii emerytur stażowych.

I dodał:

– Jesteśmy otwarci na dialog, tylko ten dialog musi się toczyć.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!