Wiadomości

PILNE! Prokuratura wszczęła śledztwo ws. GIGANTYCZNEJ łapówki przyjętej przez prezydent Warszawy!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ruszyło śledztwo w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 2,5 mln zł przez Hannę Gronkiewicz-Waltz lub jej zastępcę – tak poinformował niespełna godzinę temu Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła śledztwo w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 2,5 mln zł przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz- Waltz lub jej zastępcę. Chodzi o zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z nieprawidłowościami przy tworzeniu planu zagospodarowania przestrzennego terenu ogrodów działkowych na Saskiej Kępie. Złożył je w ubiegłym roku stołeczny radny Jan Śpiewak. – Wiadomość o wszczęciu postępowania w tej sprawie bardzo mnie ucieszyła – mówi w rozmowie z WawaLove.pl.

W zawiadomieniu o wszczęciu śledztwa można przeczytać m.in., że postanowieniem Prokuratora śledztwo wszczęto “w sprawie przyjęcia w nieustalonym miejscu w 2008 r. korzyści majątkowej znacznej wartości w postaci pieniędzy w kwocie 2,5 mln zł przez funkcjonariusza publicznego w osobie prezydent m.st. Warszawy lub jej zastępcy w związku z pełnieniem przezeń funkcji publicznej, w zamian za zaniechanie realizacji czynności służbowej”.

Chodzi o sporządzenie planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu ogrodów działkowych przy Saskiej Kępie w rejonie ul. Kinowej, al. Stanów Zjednoczonych oraz al. Waszyngtona w Warszawie. – To jeden z największych, jeśli nie największy z przekrętów reprywatyzacyjnych w Warszawie – mówi WawaLove.pl radny Śpiewak. – Wartość tego gruntu to ponad miliard złotych. Firma Echo Investment chciała tu wybudować nową dzielnicę mieszkaniową. Miasto, mimo wielu apeli mieszkańców i ekspertów, postanowiło jednak, że trzeba ten grunt oddać deweloperowi – podkreśla Śpiewak i dodaje: – Gdyby uchwalono plan zagospodarowania, przecięłoby to wszelkie spekulacje dotyczące tych działek. Tymczasem tego nie zrobiono, co tylko uprawdopodabnia podejrzenia prokuratury – mówi radny.

Możliwe nieprawidłowości opisał jako pierwszy Robert Prystrom, doradca inwestycyjny w: Echo Investment S.A. “Sprawdziłem. Rzeczywiście prezydent Warszawy przez tyle lat nie rozpoczęła nawet sporządzenia planu miejscowego dla terenów Projektu „S”, pomimo tak wielu kontrowersji i protestów warszawiaków. Nie zrobiła planu, a przecież to jej kompetencja by z taką inicjatywą wystąpić i ostatecznie rozstrzygnąć sprawę. Nie zrobiła tego chociaż od roku 2007 obowiązuje dla tego terenu aktualne Studium. Wygląda to tak, jakby Hanna Gronkiewicz Waltz na coś czekała. Na co?” – opisuje kulisy sprawy Prystrom. To po jego wpisie Jan Śpiewak i stowarzyszenie Miasto Jest Nasze postanowiło przyjrzeć się sprawie, a następnie złożyć zawiadomienie do Prokuratury.

/wawalove.pl/

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!