Wiadomości

Pierwsza ofiara batalii o zamek w Stobnicy: Łukasz Mikołajczyk nie jest już wojewodą wielkopolskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek Mariusza Kamińskiego – szefa MSWiA, odwołał Łukasza Mikołajczyka z funkcji wojewody wielkopolskiego.

Na początku grudnia Minister Mariusz Kamiński zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie Łukasza Mikołajczyka ze stanowiska wojewody wielkopolskiego. 

Powodem złożenia wniosku jest utrata zaufania do wojewody w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy – czytamy w komunikacie MSWiA. 

Wojewoda wielkopolski przeprowadził postępowanie administracyjne ws. wydania zgody na budowę tzw. zamku w Stobnicy (pow. obornicki) w związku ze sprzeciwem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i wnioskiem RDOŚ w Poznaniu.

– Wojewoda nie informując mnie, podjął decyzję merytorycznie błędną i sprzeczną z interesem publicznym. Zamek w Stobnicy jest dla mnie przejawem takiej niesłychanej arogancji ludzi, którzy posiadają pieniądze i jednocześnie pokazuje, jak słaba potrafi być władza publiczna w terenie – ocenił na początku grudnia w programie “Graffiti” minister Kamiński. 

/Polsat News.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!