Wiadomości

Pielęgniarka zwolniona za poglądy pro-life złożyła skargę, podnosząc argument dot. dyskryminacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chrześcijańska pielęgniarka złożyła skargę administracyjną na firmę farmaceutyczną, która zwolniła ją za sprzeciw wobec aborcji i antykoncepcji – informuje portal dorzeczy.pl.

Robyn Strader to 72-letnia pielęgniarka, która pracowała w MinuteClinic należącej do firmy farmaceutycznej CVS Pharmacy na przedmieściach miejscowości Keller w Teksasie. Kobieta została zwolniona, jak twierdzi, ponieważ odmówiono jej prawa do sprzeciwu wobec aborcji i antykoncepcji oraz nakłaniano ją do zmiany stanowiska w tych kwestiach.

Pielęgniarka zdecydowała się złożyć skargę do Komisji ds. Równych Szans Zatrudnienia, wskazując na dyskryminację ze względów religijnych. „Wierzę, że całe życie ludzkie jest stworzone na obraz Boga i powinno być chronione. Z tego powodu nie mogę uczestniczyć w ułatwianiu aborcji ani brać udziału w ułatwianiu stosowania środków antykoncepcyjnych, które mogłyby zapobiec implantacji zarodka, spowodować aborcję lub przyczynić się do bezpłodności” – oświadczyła w tekście skargi.

Kobietę wspiera organizacja First Liberty Institute. Jak wskazuje prawniczka Christine Pratt, przez 6 lat firma nie miała żadnych kłopotów z zatrudnieniem Robyn Strader, a stało się tak dopiero po przyjęciu nowych wytycznych w kwestii „wszystkich usług” związanych z ciążą. „To zła praktyka zmuszanie religijnych pracowników opieki zdrowotnej do wyboru między wiarą a pracą, zwłaszcza w czasach, gdy potrzebujemy jak największej liczby pracowników opieki zdrowotnej” – zauważyła.

Zmianie regulaminu firmy, który od sierpnia ubiegłego roku nakazuje pielęgniarkom branie udziału w stosowaniu tabletek poronnych i innych procedur aborcyjnych oraz antykoncepcji, towarzyszy usunięcie wszelkich zapisów o klauzuli sumienia ze względów religijnych. Jest to kierunek zmian propagowany obecnie przez administrację Joe Bidena, który chce zmusić wszystkich chrześcijańskich pracowników opieki zdrowotnej do brania udziału w procederze dzieciobójstwa.

Jak twierdzi pielęgniarka, menedżerka wielokrotnie podejmowała próby nakłonienia jej do zmiany poglądów, a kiedy nie przyniosło to skutku, została zwolniona. Catholic News Agency zwróciła się z prośbą o komentarz do sieci CVS Pharmacy, ale nie otrzymała odpowiedzi.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!