Wiadomości

Pięć osób odpowiedzialnych za reprywatyzację w Warszawie z zarzutami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pięć osób – była urzędniczka miasta Marzena K., mec. Grzegorz M., biznesmen Janusz P. oraz b. dyrektor BGN Jakub R. i jego matka Alina D. – usłyszeli w środę zarzuty korupcyjne dotyczące afery reprywatyzacyjnej w Warszawie – poinformowała Prokuratura Krajowa.

„Zarzuty są związane z przyjęciem oraz wręczeniem korzyści majątkowej znacznej wartości w łącznej wysokości nie mniejszej niż 31 mln 410 tys. zł oraz obietnicą korzyści majątkowej znacznej wartości w kwocie 2 mln 500 tys. zł” – podano w komunikacie.

Prokuratura Krajowa podała, że łapówki zostały i miały zostać wręczone w zamian za nielegalne działania związane z warszawską reprywatyzacją. 

„Naruszenie to polegało na wydaniu dwóch decyzji administracyjnych dotyczących ustanowienia na 99 lat prawa użytkowania wieczystego do niezabudowanego gruntu położonego w Warszawie przy Placu Defilad 1 (dawna Chmielna 70) oraz w Warszawie przy ul. Karowej 14/15, pomimo braku podstaw prawnych podjęcia takich decyzji” – podano w komunikacie.

Prokuratura postawiła zarzuty byłemu zastępcy dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Jakubowi R., jego matce adwokat Alinie D., byłej urzędniczce Ministerstwa Sprawiedliwości Marzenie K., biznesmenowi skupującemu roszczenia do warszawskich nieruchomości Januszowi P., który współpracował z warszawskim adwokatem podejrzanym Robertem N. oraz znanemu warszawskiemu adwokatowi i byłemu dziekanowi Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie Grzegorzowi M.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!