Polska Wiadomości

Personel Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie został zarażony koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal regiony.tvp.pl Szpital Uniwersytecki w Krakowie zamknął dwa oddziały kliniczne znajdujące się w nowej siedzibie lecznicy przy ul. Jakubowskiego 2. Powód – stwierdzenie zakażenia koronawirusem u trzech pracowników Przebywający tam pacjenci i personel zostali objęci kwarantanną.

Jak poinformowała dyrekcja SU w niedzielnym komunikacie, dodatni wynik SARS-CoV-2 stwierdzono u trzech pracowników Oddziału Klinicznego Reumatologii i Immunologii. Z tego powodu od niedzieli zostały zamknięte dwa oddziały Szpitala Uniwersyteckiego: Oddział Kliniczny Reumatologii i Immunologii oraz sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii.

– W związku z powyższym, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi – głosi oświadczenie.

Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Wszystkie osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Zgodnie z ustaleniami źródłem zarażenia koronawirusem, był jeden z pracowników, który poza miejscem pracy mógł mieć kontakt z osobą chorą.

Szpital poinformował, że do czasu zakończenia kwarantanny zostają wstrzymane wszystkie przyjęcia na zamknięte oddziały.

Według danych z niedzieli wieczorem w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 24 osób. Liczba osób objętych kwarantanną w związku z koronawirusem wzrosła do ponad 7 tys. Hospitalizowanych jest 40 osób, a prawie 1,7 tys. pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Czy wkrótce zacznie brakować nam lekarzy?

Źródło: regiony.tvp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!