Wiadomości

Pentagon: Wkrótce na Ukrainę wrócą dwie brygady Sił Zbrojnych Ukrainy, wyposażone w pojazdy Bradley i Stryker

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trwają przygotowania do ukraińskiej kontrofensywy…

Pentagon poinformował, że dwie brygady Sił Zbrojnych Ukrainy, wyposażone w bojowe wozy piechoty Bradley i transportery opancerzone Stryker, prawie zakończyły szkolenie i wkrótce wrócą do ojczyzny.

Poinformował o tym rzecznik Ministerstwa Obrony USA generał brygady Pat Ryder. Według niego brygada wyposażona w Bradleye i kolejna brygada Strykerów przejdą ogólne szkolenie wojskowe i wrócą na Ukrainę pod koniec miesiąca. Zaznaczył, że dziś w Niemczech na poligonach odbywa się dodatkowe szkolenie dwóch batalionów piechoty zmotoryzowanej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ryder dodał, że w 2022 roku Dowództwo USA w Europie, Armia Stanów Zjednoczonych w Europie i Afryce oraz Grupa Wsparcia Bezpieczeństwa na Ukrainie przeszkoliły ponad 7 tys. żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Tylko w tym tygodniu 65 ukraińskich żołnierzy obrony powietrznej ukończyło szkolenie Patriot w Fort Sill w Oklahomie i wróciło do Europy. Są one integrowane z innymi ukraińskimi systemami obrony powietrznej, wraz z podarowanymi systemami obrony powietrznej Patriot ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Holandii Po dotarciu na Ukrainę system obrony przeciwlotniczej Patriot będzie uzupełniać ukraińską obronę przeciwlotniczą, zapewniając ochronę i obronę przed bezsensownymi, brutalnymi atakami Rosji na niewinnych cywilów i infrastrukturę cywilną” — powiedział Ryder.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!