Wiadomości

Paweł Kukiz jak Wałęsa: Nie chcę, ale muszę…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Nie chcę i nie chciałem być w tej komisji. Pójdę klasykiem: ale muszę” – powiedział w rozmowie z red. Robertem Mazurkiem na antenie RMF Paweł Kukiz, pytany o ewentualne powołanie i pracy w komisji, która miałaby wyjaśnić kwestię podsłuchiwania przy pomocy Pegasusa. Lider Kukiz’15 stawiał wcześniej warunek, że ma zostać jej przewodniczącym. Problem w tym, że jego ugrupowanie nie ma przedstawicielstwa w Konwencie Seniorów.

Paweł Kukiz podkreślił, że w komisji ws. Pegasusa nie może być przewagi ani PO, ani PiS. Jak wyjaśniał, komisja ma objąć zasięgiem swoich prac okres rządów zarówno Platformy jak i Prawa i Sprawiedliwości. I dodał: “Nie powinien być przewodniczącym tej komisji żaden człowiek, który jest jakiś sposób jest powiązany z tymi partiami”.

O komisji ds. podsłuchów, działającej w Senacie, Paweł Kukiz mówi: “To nie jest żadna komisja”. Pytany, czy stawi się na jej posiedzenie, jeśli dostanie zaproszenie, odpowiada, że tak. “Prawdopodobnie poszedłbym tylko i wyłącznie po to, by odczytać ekspertyzę, która wyklucza rewelacje Kołodziejczaka, który twierdzi, że wyniosłem z komisji ds. służb specjalnych jakieś tajne informacje. Mówi głupoty” – stwierdził rozmówca Roberta Mazurka.

Kukiz w trakcie tej rozmowy stwierdził, iż ma wątpliwości, kto kieruje NIK-iem: Marian Banaś czy jego syn…

“Na wszystkich spotkaniach, w których uczestniczyłem – to były dwa czy trzy spotkania z Banasiem – w każdym tym spotkaniu uczestniczył syn i właściwie to on prowadził te spotkania. Odnoszę wrażenie, kiedy widzę pana Banasia i jego występy w różnych mediach, że mówi “synem”, że to nie on mówi, tylko jego syn” – mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Paweł Kukiz, lider Kukiz’15.

Dodał, że razi go sytuacja, kiedy podczas spotkania w Najwyższej Izbie Kontroli “rozmawiał bardziej z synem, niż szefem NIK-u”. “Nie bardzo więc wiem, kto tym NIK-iem kieruje” – mówił Kukiz. Dodał jednak, że podczas ewentualnego głosowania ws. pozbawienia immunitetu Mariana Banasia wstrzyma się od głosu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!