Wiadomości

Pasażerowie pociągu na wiele godzin utknęli w Eurotunelu pod kanałem La Manche

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziesiątki osób utknęły we wtorek na wiele godzin w Eurotunelu pod kanałem La Manche, który łączy Francję i Wielką Brytanię. Przyczyną była awaria pociągu – poinformowało BBC.

We wtorek wieczorem w pociągu jadącym z Calais do Folkestone uruchomiły się alarmy bezpieczeństwa. Rzecznik Eurotunelu przekazał, że kolejka została zatrzymana w sposób kontrolowany i poddana inspekcji. Pasażerowie zostali na wszelki wypadek ewakuowani tunelem serwisowym. Tam przez kilka godzin czekali na pociąg zastępczy.

– Tunel serwisowy był przerażający. To było jak film katastroficzny. Po prostu szedłeś w otchłań, nie wiedząc, co się dzieje. Wszyscy musieliśmy czekać pod powierzchnią morza w wielkiej kolejce — powiedziała w rozmowie z agencją PA 37-letnia Sarah Fellows z Birmingham, która podróżowała zatrzymanym pociągiem.

Jak relacjonowała, jedna z kobiet w tunelu płakała, a inna, podróżująca samotnie, dostała ataku paniki. „Kilka osób świrowało w tunelu serwisowym, to trochę dziwne miejsce… Utknęliśmy tam na co najmniej pięć godzin” – powiedział inny pasażer, który nie zdradził swojego nazwiska.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!