Świat Wiadomości

Parlament Iranu uznał Pentagon za organizacje terrorystyczną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal wp.pl jest już odpowiedź Iranu na zabójstwo generała Kasima Sulejmaniego. Parlament w Teheranie przyjął uchwałę uznającą dowódców USA i Pentagon za terrorystów. Na groźby Donalda Trumpa odpowiedział prezydent Iranu Hasan Rouhani.

Teheran odpowiedział na śmierć generała Kasima Sulejmaniego. Irański parlament jednogłośnie przyjął uchwałę uznającą amerykańską armię i jej dowódców za organizację terrorystyczną.

Wniosek został już podpisany przez 206 deputowanych, w tym członków przewodniczącego parlamentu i Komisji Integracji Budżetowej. Zdecydowali oni m.in. o przekazaniu równowartości 200 mln euro Siłom Ghods – irańskiemu Korpusowi Strażników Rewolucji Islamskiej. Ich zadaniem będą operacje obronne skierowane przeciw wojskom amerykańskim

Uchwała uznająca amerykańską armię za organizację terrorystyczną to odpowiedź na śmierć generała Kasima Sulejmaniego. Najważniejszy irański wojskowy, uznawany za drogą osobę w państwie za ajatollahem Alim Chameneim, został zabity w ataku amerykańskich dronów w pobliżu międzynarodowego lotniska w Bagdadzie.

W przesłanym w piątek rano komunikacie irański przywódca ostrzegł, że morderców Sulejmaniego czeka surowa zemsta. Chamenei zadeklarował także, że dziedzictwo generała będzie kontynuowane aż do “ostatecznego zwycięstwa nad wrogiem”.

Na agresję militarną i słowną w wykonaniu Amerykanów odpowiedział też prezydent Iranu. Hasan Rouhani odniósł się do słów Donalda Trumpa, który groził “zniszczeniem 52 celów w Iranie”, co miało odpowiadać liczbie amerykańskich 52 zakładników, uwięzionych przez Teheran przed wieloma laty.

“Ci, którzy odnoszą się do liczby 52, powinni też pamiętać o liczbie 290. Nie wolno grozić irańskiemu narodowi” – napisał prezydent Rouhani na Twitterze. 290 to liczba pasażerów irańskiego samolotu zestrzelonego przez Amerykanów.

 Co wy na to?
Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!