Wiadomości

Papież udaje się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Papież Franciszek wyruszył w podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). W sobotę po południu Boeing 777 włoskich linii lotniczych Alitalia z papieżem na pokładzie wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino do Abu Zabi.

Papież będzie tam przebywał do 5 lutego. Głównym celem wizyty, odbywającej się pod hasłem: „Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju”, jest udział Ojca Świętego w spotkaniu międzyreligijnym.

Będzie to pierwszy pobyt głowy Kościoła katolickiego ZEA i w ogóle na Półwyspie Arabskim. Jest to też 27. podróż zagraniczna papieża Begoglio.

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie papież prosił o modlitwę w intencji podróży. – Proszę, towarzyszcie mi modlitwą – powiedział.

Przylot na międzynarodowe lotnisko w Abu Zabi przewidywany jest na 22.00 czasu lokalnego (19.00 czasu polskiego).

Na płycie lotniska papieża powitają m. in. następca tronu emira Abu Zabi, książę Mohammed bin Zayed Al Nahyan, wielki szejk uniwersytetu Al-Azhar Ahmed Al-Tayyib, wikariusz apostolski dla Arabii Południowej, bp Paul Hinder, nuncjusz apostolski w ZEA, abp Francisco Padilla i ambasador ZEA przy Stolicy Apostolskiej, pani Al Otaiba Hissa Abdulla.

W poniedziałek w południe (godz. 9 czasu polskiego) w pałacu prezydenckim odbędzie się oficjalna ceremonia powitalna. Tam też Franciszek zostanie przyjęty przez księcia następcę tronu. O godz. 17.00 (14.00 czasu polskiego) papież spotka się z członkami rady starszych Wielkiego Meczetu, a następnie weźmie udział w spotkaniu międzyreligijnym.

Uznana już za historyczną wizyta Franciszka w ZEA spotyka się z nadzwyczajnym zainteresowaniem światowych mediów. Dotychczas akredytowało się prawie 700 dziennikarzy z 30 krajów, aby relacjonować pobyt papieża w Abu Zabi.

/KAI/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!