Wiadomości

Papież Franciszek w szpitalu. Watykan przekazał najnowsze informacje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rekonwalescencja papieża po operacji przebiega prawidłowo. Nie ma gorączki i zawiesił przyjmowanie kroplówek. Wrócił też już częściowo do pracy. W piątek wieczorek rzecznik Watykanu wydał najnowszy komunikat o stanie zdrowia Franciszka.

W piątek wieczorem rzecznik Watykanu Matteo Bruni poinformował, że rekonwalescencja papieża Franciszka przebiega prawidłowo. „Personel medyczny informuje, że przebieg pooperacyjny Papieża jest nadal regularny i normalny. Nie ma gorączki, parametry hemodynamiczne są w normie, zawiesił kroplówki i kontynuuje odżywianie płynną dietą” – czytamy w komunikacie, który cytuje serwis Vatican News.

Rzecznik przekazał, że w piątek po południu papież modlił się i pracował. Z kolei wieczorem przyjął Eucharystię. W oświadczeniu przekazał też, że Franciszek jest „poruszony licznymi wiadomościami, które wciąż otrzymuje”.

„W szczególności pragnie skierować swe myśli i podziękowanie do dzieci przebywających obecnie w szpitalu, za czułość i miłość otrzymaną poprzez ich rysunki i wiadomości. Im, a także personelowi medycznemu, pielęgniarkom, pracownikom socjalno-medycznym i asystentom duchowym, którzy codziennie dotykają bólu swoimi rękami, łagodząc jego ciężar, wyraża wdzięczność za ich bliskość i modlitwy” – podkreślił Bruni.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!