Wiadomości

Zamaskowani gangsterzy wdarli się do pubu, toporem rozbili pleksę…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło na terenie miasta pod koniec maja br. Jak wynikało ze zgłoszenia, zamaskowani sprawcy weszli do jednego z pubów na osiedlu „Przylesie” w Lubinie, rozbili pleksę zabezpieczającą pracownicę lokalu, używając do tego przedmiot przypominający siekierę. Podejrzani doprowadzili pokrzywdzoną do stanu bezbronności, a następnie ukradli pieniądze w kwocie 550 złotych.

Ustalenia operacyjne lubińskich policjantów naprowadziły ich na trop aż do powiatu świdnickiego. W trakcie współpracy z miejscowymi funkcjonariuszami, mundurowi szybko zebrali materiał dowodowy, co pozwoliło na przeprowadzenie działań mających na celu zatrzymanie sprawców tego rozboju. Funkcjonariusze z Lubina wspólnie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego we Wrocławiu i mundurowymi ze Świdnicy, nad ranem, z soboty na niedzielę, siłowo weszli do dwóch mieszkań, gdzie według ustaleń miały przebywać osoby podejrzane o to przestępstwo.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 9 osób. Podczas przeszukania lokali zajmowanych przez podejrzanych ujawnili kominiarki i odzież, w którą ubrani byli sprawcy podczas napadu. Dodatkowo w samochodzie, którym poruszali się zatrzymani, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli topór i kominiarkę. Troje z nich, 18-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 25-31 lat usłyszało zarzuty. Wszyscy są mieszkańcami Strzegomia. W trakcie posiedzenia, sąd wydal postanowienie o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Będą odpowiadać za rozbój, za co może im grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Pozostałe osoby, po przesłuchaniu zostały zwolnione. Sprawa jest rozwojowa.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!