Wiadomości

Państwowa akademia rocznicowa zamiast Marszu Niepodległości?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Zostanie zorganizowany wspólny biało-czerwony marsz, który będzie miał charakter uroczystości państwowej — ogłosił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Prezydent zaprosił szefa rządu do Pałacu Prezydenckiego na konsultacje w związku z decyzją prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie Marszu Niepodległości.

– Po decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie Marszu Niepodległości, która może skutkować dalszymi, zupełnie niepotrzebnymi eskalacjami negatywnych emocji, które mnogą zakłócić świętowanie zaprosił premiera Morawieckiego na konsultacje — mówił rzecznik głowy państwa.

– Ustalono, że zgodnie z postulatami środowisk kombatanckich, zostanie zorganizowany wspólny biało-czerwony marsz, który będzie miał charakter uroczystości państwowej — ogłosił.

Spychalski poinformował, że organizacją marszu zajmie się rząd.

– Zapraszamy wszystkich Polaków. Pokażmy, że możemy w tym dniu wspólnie świętować — dodał.

– Marsz będzie miał charakter uroczystości państwowych; w związku z tym wszystkie inne marsze, które ewentualnie mogłyby przebiegać tą samą trasą, z mocy samego prawa nie mogą mieć miejsca — podkreślił.

Rzecznik Andrzeja Dudy ogłosił też, że prezydent podpisał ustawę ustanawiającą 12 listopada 2018 r. Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czy w takim marszu znajdzie się miejsce dla organizatorów Marszu Niepodległości i ludzi, którzy zamierzali w nim wziąć udział, czy raczej chodzi o to, by zamiast Marszu Niepodległości odbyła się w Warszawie państwowa akademia?

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!