Europa Wiadomości

Państwa bałtyckie w ramach solidarności z Czechami wydaliły rosyjskich dyplomatów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Chcąc okazać solidarność z Czechami, władze Litwy nakazały opuścić kraj dwóm pracownikom ambasady Rosji w Wilnie – poinformował w piątek litewski minister spraw zagranicznych Gabrielius Landsbergis.

Litwa, Łotwa i Estonia nakazały wyjazd łącznie czterem rosyjskim dyplomatom pracującym w lokalnych ambasadach, aby okazać solidarność z Czechami – poinformowały w piątek ministerstwa spraw zagranicznych tych krajów. Władze Litwy nakazały opuścić kraj dwóm Rosjanom, a władze Łotwy i Estonii zdecydowały wydalić po jednym rosyjskim dyplomacie.

Jak powiedział litewski minister spraw zagranicznych Gabrielius Landsbergis, wydaleni „używali przykrywki dyplomatycznej do szpiegowania”. – W UE powinno być mniej tajnych rosyjskich szpiegów. Nasi czescy koledzy rzucają światło na ich bezprecedensową działalność – zaznaczył.

Litwa wezwała w czwartek do okazania solidarności z Republiką Czeską, która w sobotę wydaliła z Pragi 18 rosyjskich pracowników dyplomatycznych, a w czwartek nakazała Rosji wycofanie większości pozostałego personelu dyplomatycznego.

Czy to początek jakiegoś większego konfliktu?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!