Wiadomości

Atak lewicowych bojówkarzy na działaczy partii Vox w Hiszpanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nieznani sprawcy zaatakowali w sobotnie popołudnie członków konserwatywnej partii Vox w Sanxenxo, na północnym zachodzie Hiszpanii. Od lutego poszkodowanych zostało podczas wieców wyborczych i spotkań partyjnych kilkudziesięciu działaczy i sympatyków tego ugrupowania.

Z informacji policji wynika, że ofiarami ataku ze strony kilku napastników była grupa działaczy Vox, którzy rozdawali ulotki w centrum miasta. Napastnicy zniszczyli ich stoisko z materiałami informacyjnymi, próbowali pobić, a także grozili śmiercią im oraz ich dzieciom.

W ocenie liderów Vox sobotni atak na członków tego ugrupowania jest próbą zastraszenia sympatyków tej konserwatywnej partii przed wyborami do parlamentu wspólnoty autonomicznej Madrytu. Odbędą się one 4 maja.

Kierująca listą Vox w wyborach Rocio Monasterio, potępiając agresję wobec zwolenników swojej partii, wskazała na brak reakcji na sobotnie zdarzenie ze strony innych ugrupowań politycznych. Przypomniała, że to jedno z licznych w tym miesiącu aktów agresji wobec działaczy Vox.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!