Polska Wiadomości

Pandemia “ludzi-zombie” już w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnim czasie w Poznaniu pojawia się coraz więcej przypadków osób uzależnionych od słynnego w USA narkotyku – fentanylu. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać osobę zachowującą się tak, jakby była pod wpływem tego właśnie narkotyku.

Pandemia “ludzi-zombie” już w Polsce. Sceny, które do tej pory kojarzyły nam się głównie ze Stanami Zjednoczonymi, coraz częściej pojawiają się w naszym kraju. Chodzi o narkomanów zażywających fentanyl.

Niedawno jeden z użytkowników portalu X umieścił w serwisie film nakręcony e w centrum Poznania. Widać na nim mężczyznę, który zachowuje się co najmniej dziwnie. Jest półnagi, czołga się po ulicach, chodzi na czworakach i ewidentnie znajduje się pod wpływem silnych narkotyków, być może fentalynu. Kilka dni temu w sieci pojawiło się kolejne nagranie przedstawiające osoby zachowujące się w podobny sposób. Ponownie pochodzi ono z Poznania.

Z naszych ustaleń wynika, że policja bada już źródło pochodzenia narkotyku, spożywanego przez poznańskich “zombie”. Możliwe, że jest nim jeden z miejskich szpitali, gdyż fentanyl jest silnym lekiem przeciwbólowym, stosowanym do zwalczania bólu nowotworowego, u pacjentów paliatywnych oraz intensywnej terapii. Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu wybuchła afera w związku z zażywaniem tego leku przez jednego z lekarzy.

Polecamy również: Niemcy wkrótce podpiszą umowę na odbudowę Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!