Islam Świat Wiadomości

Palestyński szejk stwierdził, że zabijani przez Amerykanów Indianie byli… muzułmanami i budowali meczety

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl palestyński duchowny muzułmański – Szejk Salem Salameh, członek Rady Legislacyjnej Hamasu i zastępca szefa Palestyńskiego Stowarzyszenia Naukowców Islamskich, powiedział w wywiadzie dla libańskiej telewizji Mayadeen TV wyemitowanym 26 grudnia 2019 r., że muzułmanie nie mogą zrozumieć, że istnieją inni muzułmanie, którzy uznają i normalizują stosunki z Izraelem.

Stwierdził, że stanowi to zdradę Allaha, islamu i muzułmanów oraz że Palestyna i Jerozolima są ziemią islamską należącą do wszystkich muzułmanów na świecie. Najciekawsze jednak było twierdzenie, że pierwszy prezydent USA George Washington zabijał rdzennych Amerykanów, ponieważ byli oni… muzułmanami, którzy mieli meczety.

Szejk jest posłem do Rady Legislacyjnej Autonomii Palestyńskiej będącej głównym organem władzy ustawodawczej na terytoriach Autonomii Palestyńskiej. Pełni rolę parlamentu. Do głównych jej zadań należy: zatwierdzanie budżetu Autonomii, kandydata na premiera i uchwalanie prawa. Salameh kształcony był na saudyjskich uczelniach religijnych i zdobył doktorat ze studiów islamskich.

Ciekawe…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!