Świat Wiadomości

Pakistański dziennikarz oceniając poczynania Izraela względem Palestyńczyków stwierdził, że „dzisiejszy świat potrzebuje Hitlera”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl elewizja CNN rozwiązała umowę z pakistańskim dziennikarzem, Adeel Rają, po tym, gdy ten napisał na Twitterze, że „dzisiejszy świat potrzebuje Hitlera”. Był to jego komentarz do działań wojennych toczących się pomiędzy Izraelem a Palestyną.

Wpis ukazał się na twitterowym koncie dziennikarza w niedzielę, po czym szybko został skasowany. Mimo to stacja CNN odcięła się błyskawicznie od swojego współpracownika, zastrzegając, że w przyszłości nie będzie już dla niej pracował.

– W świetle tych odrażających oświadczeń, nie będzie współpracował z CNN w jakimkolwiek charakterze – skomentował dla amerykańskich mediów rzecznik CNN, Matt Dornic.

Adeel Raja wielokrotnie komentował w mediach społecznościowych najświeższy konflikt Palestyny z Izraelem, zarzucając Izraelowi terroryzm. Raja publikował także antysemickie komentarze podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w 2014 roku. “Przyczyną, dla której w finale kibicuję Niemcom jest to, że Hitler był Niemcem i dobrze sobie poradził z Żydami!” – brzmiał jeden z nich.

Pakistańczyk na swoim profilu w serwisie LinkedIn informuje, że od 2013 roku do maja 2021 był współpracownikiem CNN. Na stronie telewizji można znaleźć wiele artykułów, pod którymi jako jeden z autorów podpisany jest Raja. Ostatni z września 2020 roku.

“Adeel Raja nigdy nie był pracownikiem CNN. Jako współpracownik pomagał w zbieraniu materiałów w Islamabadzie. Jednak w świetle tych odrażających oświadczeń nie będzie ponownie współpracować z CNN w jakimkolwiek charakterze” – napisał rzecznik stacji Matt Dornic w odpowiedzi na prośbę magazynu “Washington Examiner” o skomentowanie sprawy.

Co wy na to?

Źródło; wirtualnemedia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!