Świat Wiadomości

Burmistrz Chicago nie chce ściągnąć maseczki pomimo zaszczepienia…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal medianarodowe.copm czarnoskóra burmistrz Chicago nie chce zdjęcia masek, mimo zaszczepienia przeciwko COVID-19.

Amerykańscy Demokraci nie przestają zaskakiwać. Burmistrz Chicago Lori Lightfoot nie chce zdjęcia masek, mimo zaszczepienia. Nie ma znaczenia fakt, że maski nie są już wymagane u osób zaszczepionych. Jej zdaniem, należy je nosić mimo wszystko.

„Powiedzieli: „Jeśli jesteś zaszczepiony, nie musisz nosić maski”. to świetnie. Ale co z wszystkimi innymi ludźmi, którzy… nie są zaszczepieni? Więc myślę, że… większość ludzi będzie nadal nosić maski poza domem. I myślę, że to świetnie” – powiedziała Lightfoot w wywiadzie dla MSNBC. Nie jest to jedynie jej osobista decyzja. Lori chce bowiem „zachęcić innych” by „nosili maskę publicznie” na wszelki wypadek. Uważa, że ​​CDC powinno „jaśniej określać swoje wytyczne, że osoby zaszczepione nie muszą nosić masek”.

„Wiem osobiście” – powiedziała Loghtfoot. „Będę nadal nosić maskę w miejscach publicznych i będę zachęcać do tego innych. Musimy się upewnić, że ludzie nadal przestrzegają zasad zdrowia publicznego, a to wskazówki, które doprowadziły nas tak daleko. A maski, jak sądzę, są tego dużą i ważną częścią” – kontynuowała. Nowe wytyczne CDC opublikowano w zeszłym tygodniu. Wówczas to prezydent Joe Biden ostrzegł, iż należy być uprzejmym wobec tych, którzy wciąż noszą maski. „Wiesz, niektórzy mogą powiedzieć, że czują się po prostu bardziej komfortowo, nadal nosząc maskę. Mogą się tak czuć. Więc jeśli jesteś kimś z maską, widzisz go, traktuj go z życzliwością i szacunkiem” – przekazał prezydent.

Można było to przewidzieć…

Źródło: medianarodwoe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!