Świat Wiadomości

Pakistan zablokował TikToka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu kresy.pl Sąd Najwyższy w Pakistanie zdecydował o czasowym zablokowaniu chińskiej aplikacji do udostępniania filmów TikTok.

Sąd Najwyższy Pakistanu [Sindh High Court, SHC] nakazał w poniedziałek czasowe zablokowanie chińskiej aplikacji TikTok. Orzeczenie SHC zapadło podczas procesu wytoczonego przez obywatela, który uważa, że TikTok rozpowszechnia „niemoralność i nieprzyzwoitość” – pisze Times of India.

SHC nakazał pakistańskiemu regulatorowi telekomunikacyjnemu (PTA) zablokowanie aplikacji do następnej rozprawy, czyli do 8 lipca br.

Zablokowania TikToka domaga się Ali Zeb, mieszkaniec prowincji Peszawar, który wskazuje, że aplikacja promuje przestępczość poprzez umożliwianie zamieszczania filmików pokazujących ludzi narkotyzujących się i używających broni. Jego zdaniem treści pojawiające się w TikToku są niezgodne z islamskim prawem obowiązującym w Pakistanie.

Ali Zeb uważa, że aplikacja powinna być częściowo zablokowana a rząd powinien wprowadzić mechanizm cenzurowania jej zawartości.

Prawnik powoda mówił w sądzie, że jego klient zwrócił się w tej sprawie do PTA przed skierowaniem sprawy do sądu, jednak regulator nic w tym zakresie nie zrobił.

TikTok został już zablokowany w Pakistanie w marcu br. przez Sąd Najwyższy Peszawaru na wniosek kilku obywateli. Jednak po kilku tygodniach sąd uchylił blokadę nakazując PTA podjęcie kroków, które zapobiegną zamieszczaniu w aplikacji „niemoralnych treści”.

Co wy na to?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!