Świat Wiadomości

Pakistan: Lekarze muzułmanie odmówili pomocy umierającemu chrześcijaninowi ponieważ się go brzydzili

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po raz kolejny na własne oczy świat mógł się przekonać ile empatii dla drugiego człowieka możemy znaleźć w tz. “religii pokoju”. Jak podaje portal ndie.pl w Pakistanie 30-letni chrześcijanin poczuł się źle i musiał udać się do szpitala. Jednak muzułmańscy lekarze w szpitalu odmówili mu pomocy. Dlaczego? Ponieważ jego ciało było „brudne”, natomiast lekarze nie chcieli czynić się rytualnie nieczystymi w czasie Ramadanu, więc pozwolili mu umrzeć.

Młody chrześcijański pracownik sanitarny, który stracił przytomność, zmarł. Pracownik zidentyfikowany jako Irfan Masih wraz z trzema innymi pracownikami sanitarnymi lokalnej gminy trafił do szpitala cywilnego w mieście Umerkot w prowincji Sindh.

„Mój brat umarł podczas procesu oczyszczania brudów z jego ciała” – powiedziała brat ofiary Parvez. Trzej inni chorzy zostali przeniesieni na leczenie do innego szpitala

Pracownicy gminy i miejscowi chrześcijanie przeprowadzili demonstrację z ciałem ofiary. Ojciec mężczyzny złożył skargę przeciwko lekarzom. Jedna z organizacji pozarządowych nazwała zajście „przykładem uprzedzeń i nienawiści, z jakimi borykają się pakistańscy chrześcijanie”.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!