Polska Wiadomości

Pabianice: kolejny wypadek z udziałem pijanego, ukraińskiego przesiedleńca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mnożą się przestępstwa i wypadki z udziałem Ukraińców w wieku poborowym. Dezerterzy z frontu wojny rosyjsko-ukraińskiej, łamią polskie prawo zwykle pod wpływem alkoholu.

Kolejny wypadek z udziałem pijanego Ukraińca, tym razem w Pabianicach. Przesiedleniec, który kierował pojazdem bez wymaganych uprawnień, uderzył w słup trakcyjny i barierkę na wysepce nieopodal przystanku tramwajowego w tym mieście. Lokalne media informowały, że to Ukrainiec, jednak policja, wzorem poprawnie politycznego Zachodu, nie podała w swoim komunikacie jego narodowości.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godz. 23.30 przy ulicy Zamkowej w Pabianicach. Jak czytamy, policjanci pabianickiej jednostki zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym.

Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zauważyli pojazd, który leżał na lewym boku na torowisku. Kierujący wydostał się z auta o własnych siłach. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy, okazało się, że 28-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w słup energetyczny – informuje policja.

Ponadto funkcjonariusze po sprawdzeniu 28-latka w policyjnych systemach informatycznych ustalili, że nie posiadał on uprawnień do kierowania. Sprawca tego groźnego zdarzenia drogowego odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności – czytamy.

Portal Życie Pabianic informuje, że sprawcą był Ukrainiec, który mieszka w Pabianicach. Informację o jego narodowości potwierdził portal Kresy.pl w rozmowie z Komendą Powiatową Policji w Pabianicach. Tymczasem pabianicka policja nie podała jego narodowości w komunikacie, pisząc o “pijanym pabianiczaninie”.

Wstępnie oszacowane straty w zdarzeniu to 18.000 zł. Koszty naprawy zniszczonej przez Ukraińca infrastruktury, poniosą oczywiście Polacy.

Polecamy również: Czy grozi nam Ukropolin? P. Holocher i R. Patlewicz NA ŻYWO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!