Wiadomości

Owsiak znów odleciał: Pierwszy pójdę na barykady

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jerzy Owsiak nie wyobraża sobie, że ktoś mógłby podnieść rękę na TVN. W Polsce można niszczyć wszystko i wszystkich, ale nie TVN, który jest narzędziem kontroli umysłów tych, którzy łożą na WOŚP. Zapowiada, że jeśli będzie trzeba, “pójdzie na barykady”.

– Rządzący szykują nam najbardziej koszmarny scenariusz, który można włożyć na półkę z napisem “PRL” i “władza jednostki”. To najgorsze, co może być. Będziemy o tym dużo mówić na festiwalu. Powiem więcej, uważam, że świat dziennikarzy jest za bardzo cichy w tej sprawie. To, co się szykuje, jest przerażające. Jeżeli ktoś mówi nagle, że przeszkadza mu kapitał amerykański i nagle wymyśla na potrzeby danej sytuacji, że to dla nas niebezpieczne – to jest straszne. Ja już nie wnikam w to, jaki to jest biznes i kto za tym stoi. Ja jestem za tym, żeby można było swobodnie wyrażać swoją myśl, nawet, jeżeli ona nas niepokoi – mówi Owsiak w rozmowie z portalem Onet.

– Ja nie mam nic przeciwko Telewizji Trwam. Uważam, że to najnudniejsza, źle skonstruowana telewizja, ze złymi prowadzącymi, źle zarządzana. Ale nie muszę tego oglądać. Jak chcę, przełączę na inny kanał. Mam takie prawo wyboru. Jeżeli to szykowane przez rządzących prawo przejdzie, to po prostu pierwszy krok do tego, żebym za chwilę musiał odbierać paszport z jakieś komendy policji, a nie z szuflady w moim biurku. I ktoś będzie mógł według swego widzimisię wydać go lub nie. Ta tzw. ustawa anty-TVN to zabieranie wolności. Jeżeli zapadnie decyzja, że ta ustawa wchodzi w życie, pierwszy pójdę na barykady, by walczyć o wolność mediów – deklaruje szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jerzy Owsiak podkreśla, że obecność Polski w UE to dla niego ogromna wartość:

– Kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej to był jeden z najpiękniejszych momentów w moim życiu. Dostałem później nawet nagrodę “Europejczyka Roku”, który odbierałem w tym samym czasie, co pan prof. Bartoszewski. Miałem wtedy poczucie dumy. I nagle, kiedy ktoś przy tym gmera, grzebie, mąci, próbuje to rozebrać na części – mówię stanowcze nie. Obok obrony wolnych mediów jest to drugi powód, dla którego pierwszy wejdę na barykady w momencie, kiedy miejsce Polski w Unii Europejskiej będzie zagrożone – tłumaczy Owsiak..

Zdaniem Owsiaka polskie władze dążą do polexitu, jednak – jak twierdzi – nasze społeczeństwo nie zgodzi się na opuszczenie UE.

– Na szczęście Unia 444. razy ostrzega, zanim coś zrobi. Ale też patrząc po tych sprawach z polskimi sądami, niewykonywanie poleceń TSUE, groźba kar – ludzie już też mówią “k…, zróbcie coś, bo zaraz wszyscy poniesiemy konsekwencje”. Myślę więc, że po 443. ostrzeżeniu Polacy też powiedzą stanowcze “nie” tym, który dążą do polexitu. Ja też będę zawsze z tym walczył – stwierdza szef WOŚP.

/onet.pl, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!