Wiadomości

Oświadczenie firmy Zonda w nawiązaniu do artykułu o zaginięciu Sylwestra Suszka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj pisaliśmy na naszych łamach o zaginięciu byłego prezesa giełdy kryptowalut BitBay Sylwestra Suszka. Pani Karolina Sobieszek z Biura prasowego firmy Zonda (dawniej BitBay) zwróciła się do nas z prośbą o opublikowanie w nawiązaniu do tamtego artykułu oświadczenia, co niniejszym czynimy:

Sylwester Suszek opuścił firmę w maju 2021 r. i od tego czasu nie ma żadnych powiązań z firmą Zonda (dawniej BitBay). Jesteśmy zasmuceni wiadomością o jego zaginięciu i mamy nadzieję, że wróci do domu cały i zdrowy.

Zonda jest audytowaną i w pełni regulowaną giełdą kryptowalut z licencjami przyznanymi przez estońską FIU i kanadyjski FINTRAC. W 2021 roku Zonda stała się pierwszym podmiotem kryptowalutowym, który pomyślnie dostosował się do nowych, surowych przepisów regulacyjnych Estonii. Wiązało się to ze ścisłym audytem przeprowadzonym przez niezależną stronę trzecią, która zbadała istnienie i stan aktywów oraz ich obecność na kontach użytkowników – zarówno tych kryptowalutowych, jak i fiducjarnych. Analizie w ramach audytu podlegały także sprawozdania finansowe oraz dochody, przychody i zyski, jak również obecne praktyki księgowe. Potwierdzono również zgodność działań firmy z obowiązującymi procedurami AML (Anti-Money Laundering – przeciwdziałanie praniu pieniędzy) i KYC (Know Your Customer – weryfikacja tożsamości klienta). Cała procedura potwierdziła wypłacalność, bezpieczeństwo i odpowiedzialność podatkową firmy oraz to, że Zonda jest jedną z najbardziej przejrzystych i bezpiecznych giełd w Europie. Zonda kontynuuje współpracę z organami regulacyjnymi, wyznaczając najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Czytaj też:

Zaginął założyciel i były prezes największej w Polsce giełdy kryptowalut

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!