Wiadomości

Ukraińskie wojsko wzmacnia trzeci pierścień obrony Kijowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Siły Zbrojne Ukrainy pracują nad umocnieniem trzeciego, dalekiego pierścienia obrony Kijowa – poinformował zastępca Szefa Sztabu Dowództwa Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Gruzewicz podczas briefingu w Centrum Medialnym Ukrainy.

„Kijów – główny, strategiczny cel naszego wroga. Stolica nie poddała się, jak planował okupant, w ciągu trzech dni, nie tylko dzięki pracy wojska, ale także wszystkich organów ścigania i sił obrony. Dziś na prawym brzegu nieprzyjaciel został zatrzymany w odległości prawie 70 kilometrów, co uniemożliwia prowadzenie ognia poza ostrzałem rakietowym. Został zatrzymany na lewym brzegu. Ale przeciwnik cynicznie strzela do naszej infrastruktury. Dla wroga główne drogi ataku są zablokowane. Każde miasto przygotowuje się jako fort obrony. Wcześniej powstały dwa węzły obrony. Na kierunku Browaru i Boryspola nieprzyjaciel odstąpił od działań ofensywnych. Siły Zbrojne Ukrainy pracują nad wzmocnieniem trzeciego, odległego pierścienia obrony” – powiedział Gruzewicz.

Według Gruzewicza wokół stolicy działa system obrony przeciwlotniczej. Niestety strącane rakiety spadają na miasto i niszczą infrastrukturę.

Dwa trudne kierunki, z których nieprzyjaciel atakuje rakietami – z Morza Czarnego i z Białorusi. Opracowano skuteczny system niszczenia nadlatujących rakiet. Jak poinformował Gruzewicz, trwają prace nad systemem, który zminimalizuje szkody wyrządzane przez rakiety w infrastrukturze cywilnej pocisków na ludność cywilną.

Dodał on, że w Kijowie powstał skuteczny system przeciw-dywersyjny, a w ostatnich dniach wykryto i zniszczono grupy rozpoznawczo-dywersyjne (DRG) liczące w sumie ponad 100 osób. Od wybuchu wojny w stolicy zniszczono ponad 35 grup dywersyjno-rozpoznawczych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!