Wiadomości

Zaginął założyciel i były prezes największej w Polsce giełdy kryptowalut

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak czytamy na stronie internetowej Śląskiej Policji, katowiccy policjanci poszukują 34-letniego Sylwestra Suszka. Mężczyzna zaginął 10 marca, gdy po zakończonym spotkaniu biznesowym odjechał w nieznanym kierunku. Od tamtej chwili nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat zaginionego proszone są o kontakt z policjantami wydziału kryminalnego katowickiej komendy lub z najbliższą jednostką Policji pod nr tel. alarmowego 112.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy miejskiej poszukują zaginionego 34-letniego mieszkańca Katowic. Sylwester Suszek 10 marca 2022 roku wyjechał rano z domu na spotkanie biznesowe do Czeladzi. Po jego zakończeniu około 15.00, odjechał w nieznanym kierunku. Od tamtej chwili nie nawiązał on kontaktu z rodziną.

W dniu zaginięcia mężczyzna był ubrany czarne buty sportowe z pomarańczowymi elementami, oliwkowo-czarną kurtkę z żółtym paskiem, niebieskie jeansy i czarną bluzę.
Mężczyzna miał przy sobie mała torbę – saszetkę przewieszaną przez ramię.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, proszony jest o kontakt z policjantami komendy miejskiej w Katowicach pod nr tel. 47 85 125 55, 47 85 120 00, e-mail: [email protected] lub z najbliższą jednostką Policji pod nr tel. alarmowego 112.

“Firma Deltaoils-Plus ufundowała nagrodę w wysokości 1 mln zł z wskazanie jakichkolwiek informacji umożliwiających odnalezienie zaginionego w dniu 10 marca Sylwester Suszek. Wszelkie informacje proszę kierować na e-mail: [email protected]” – napisano w oświadczeniu podpisanym przez prezes firmy z Czeladzi Annę Ponikiewską oraz Mariana Wszołka, przyjaciela byłego prezesa.

Dwa lata temu Michał Fuja, dziennikarz TVN, przygotował reportaż “Giełda kryptowalut i milionowa łapówka”. Sugerował w nim, że osoby powiązane z początkami BitBay mają kryminalną przeszłość. Co więcej, zdaniem reportażystów, giełda miała im oferować łapówkę w wysokości miliona złotych za wstrzymanie publikacji materiału o rzekomej przeszłości twórców platformy.

/slaska.policja.gov.pl, interia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!