Wiadomości

Ostra wymiana zdań między Szumowskim i Tuskiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We wtorkowym oświadczeniu Donald Tusk skrytykował działania ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Chodzi o wprowadzony przez rząd nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych. – Należy rozróżnić sytuacje, kiedy na 38 mln Polaków chorych jest setka, a kiedy liczba chorych jest o wiele wyższa – stwierdził w odpowiedzi na słowa Tuska Szumowski.

W opublikowanym na platformie YouTube nagraniu były premier oświadczył, że ma zamiar zbojkotować majowe wybory prezydenckie. O to samo zaapelował do Polaków.

– Nie ma dzisiaj niestety żadnego powodu, abyśmy mogli zaufać tak w 100 proc. rządzącym, kiedy mówią, że coś jest bezpieczne, a coś jest niebezpieczne. Nie wystarczy mi też zapewnienie ministra Szumowskiego. Przecież niedawno słyszeliśmy, że noszenie maseczek jest bez sensu, a później wprowadził obowiązkowe ich noszenie – stwierdził Tusk.

O komentarz do słów byłego premiera zwrócił się do ministra Szumowskiego portal tvp.info. Jak podkreślił szef resortu zdrowia, podtrzymuje swoje decyzje.

– Wszystko się zgadza. Kiedy liczba zakażonych koronawirusem była niższa, odradzałem noszenie maseczek. Teraz, kiedy zachorowań jest znacznie więcej, noszenie maseczek jest niezbędne. Należy rozróżnić sytuacje, kiedy na 38 mln Polaków chorych jest setka, a kiedy liczba chorych jest o wiele wyższa – skomentował słowa Donalda Tuska minister Szumowski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!