Polska Wiadomości

Ordo Iuris pozywa Biedronia i Senyszyn za znieważenie Jana Pawła II

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W ostatnich miesiącach nasiliły się znaczenie ataki i kłamstwa na temat Jana Pawła II – przekazano podczas konferencji Ordo Iuris. Instytut skierował do sądów dwa pozwy przeciwko politykom Lewicy – chodzi o Joannę Senyszyn oraz Roberta Biedronia.

– Jesteśmy zmuszeni uruchomić program w obronie bezkompromisowego obrońcy praw człowieka. Osoby, która przyczyniła się znacznie do obalenia zbrodniczego reżimu komunistycznego w wielu krajach – przekazano podczas konferencji Ordo Iuris.

– W ostatnich miesiącach nasiliły się znaczenie ataki i kłamstwa na temat Jana Pawła II – zaznaczono. Jak dodali organizatorzy spotkania, sprawa dotyczy wiedzy Jana Pawła II na temat przypadków przestępstw seksualnych wobec dzieci, których sprawcami byli duchowni. Zdaniem Ordo Iuris, niektóre wypowiedzi osób publicznych odnosiły się “wręcz do uczestniczenia i czerpania korzyści z przestępstw na szkodę dzieci”.

Instytut Ordo Iuris skierował do sądów dwa pozwy przeciwko politykom Lewicy – chodzi o Joannę Senyszyn oraz Roberta Biedronia.

“Nie potrzebujemy islamskich talibów – mamy własnych fundamentalistów. Krzyża używają jak pałki, a Biblii jak kagańca. To wypaczenie przesłania chrześcijaństwa. Zmieńmy Polskę, żeby można było tu normalnie żyć” – napisał na Twitterze Robert Biedroń.

Do sytuacji odniosła się również Joanna Senyszyn: “od Ordo Iuris dowiedziałam, że mam duże zasługi dla Polski. Jest 1 tys. Rycerzy JPII, a byłoby więcej, gdyby Polacy nie dowiedzieli się ode mnie, że JPII poprzez swoje działania i zaniechania ponosi odpowiedzialność za kościelne przestępstwa pedofilskie. Dziękuję za uznanie”.

Sprawa dotyczy wypowiedzi polityków Lewicy o Janie Pawle II. Robert Biedroń w programie “Gość Wydarzeń” w rozmowie z Piotrem Witwickim w listopadzie ubiegłego roku powiedział: “cieszyłbym się, gdyby powstał np. plac imienia ofiar Jana Pawła II, bo to ofiarom należy się zadośćuczynienie”

– Chciałbym byśmy więcej rozmawiali o ofiarach Kościoła, to jedyna instytucja, która w sposób zorganizowany chroni pedofilów – dodał.

“Dziwisz odpowiada za ukrywanie księży pedofilów w Polsce. W Watykanie kręcił pedofilskie lody za wiedzą i zgodą JPII. Za ukrywanie pedofila Degollado przekazywał mu ogromną kasę od Legionistów Chrystusa. Ponieważ i tak jest skończony, zwala się na niego także przestępstwa JPII” –  przekazała  w listopadzie na Twitterze Joanna Senyszyn. 

Z kolei w grudniu ubiegłego roku napisała: “Czarnek chce grafomana JPII w kanonie lektur, bo młodzież »nie wie, ile mu zawdzięcza, nie zna jego dorobku«. Czarnek się łudzi, że jak poczytają janapawłowe bzdety, to się zajaniepawlą zamiast odjaniepawlać Polskę. Próżne nadzieje. Kremówki już nie zacukrują kościelnej pedofilii”.

Co wy na to?

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!