Świat Wiadomości

Stroje w Disneylandzie mają być od teraz “neutralne płciowo”…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal medianarodwe.com Disney postanowił pójść z „duchem czasu”, wprowadzając szkolenia integracyjne dla pracowników oraz kostiumy „elastyczne płciowo” w Disneylandach. Ogłoszono, iż wszelkie odniesienia do płci zostaną usunięte ze strojów personelu.

Disney Parks ogłosił zmianę w zasadach ubioru personelu parków, pozwalając na „bardziej osobistą ekspresję” i wprowadzając kostiumy „elastyczne pod względem płci” dla niebinarnych członków. Po tej decyzji, osoby pracujące w Disneylandach mają również pozbyć się wszelkich „odniesień do płci” w swoich kostiumach. Decyzja jest wynikiem zobowiązania firmy do zwiększenia integracji.

Idąc dalej, wierzymy, że nasza obsada, która jest w centrum magii, która żyje we wszystkich naszych doświadczeniach, może zapewnić najlepszą obsługę gości Disneya, gdy ma więcej opcji osobistej ekspresji – tworząc bogatsze, bardziej osobiste i bardziej wciągające doświadczenia z naszymi gośćmi” – napisał na blogu prezes Disney Parks Josh D’Amaro. Parki Disneya zamierzają również „usuwać odniesienia do płci w kostiumach personelu” i wprowadzą „elastyczne płciowo” kostiumy dla niebinarnych członków personelu. Zdaniem D’Amaro, aktualizacja dress code’u ma być „sposobem na zachowanie aktualności” oraz umożliwienie ekipie „wyrażanie swojej tożsamości”.

„Przyglądamy się także innym tradycjom – w tym zasadom, które określają sposób, w jaki nasi członkowie personelu pojawiają się w pracy. Nasze nowe podejście zapewnia większą elastyczność w odniesieniu do form osobistego wyrażania się w zakresie fryzur, biżuterii, stylizacji paznokci i wyboru kostiumów i widocznych tatuaży. Aktualizujemy je, aby nie tylko pozostawały aktualne w dzisiejszym miejscu pracy, ale także umożliwiamy członkom obsady lepsze wyrażanie ich kultury i indywidualności w pracy” – napisał D’Amaro. Jego zdaniem, zmiany, które wprowadza Disney stanowią „jedynie początek”.

„To dopiero początek, ponieważ nadal pracujemy by iść w kierunku świata, do którego wszyscy należymy – w tym bardziej zróżnicowanych i integracyjnych parków Disneya, atrakcji i produktów. Jest jeszcze więcej do zrobienia, ale jesteśmy zaangażowani w słuchanie, uczenie się i wprowadzanie znaczących ulepszeń” – zapewnił szef, pisząc o konieczności wzmożonej integracji. „Integracja ma zasadnicze znaczenie dla naszej kultury i prowadzi nas do przodu, ponieważ nadal zdajemy sobie sprawę z naszego bogatego dziedzictwa w postaci angażującej narracji, wyjątkowej obsługi i magii Disneya” – stwierdził.

Jakżeby inaczej…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!