Wiadomości

Opublikowano nagranie mające stanowić dowód, że ukraiński samolot pasażerski został zestrzelony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„New York Times” opublikował nagranie, które ma stanowić – jak twierdzi dziennik – dowód na zestrzelenie boeinga ukraińskich linii UIA nad Iranem. W katastrofie zginęło 176 osób. Premier Kanady Justin Trudeau oznajmił, że jego rząd ma informacje z wielu źródeł wskazujące na to, że samolot ukraińskich linii lotniczych został zestrzelony przez irański pocisk ziemia-powietrze.

Irańskie władze zaprosiły ekspertów z firmy Boeing, aby włączyli się do śledztwa w sprawie środowej katastrofy samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA w stolicy Iranu, Teheranie, w której zginęło 176 osób – poinformowała w piątek irańska agencja państwowa IRNA.

Agencja cytuje rzecznika ministerstwa spraw zagranicznych Iranu Abbasa Musawiego, który powiedział, że Iran „zaprosił zarówno Ukrainę, jak i firmę Boeing do wzięcia udziału w dochodzeniach”.

W Iranie znajduje się już grupa 45 ukraińskich specjalistów, wysłanych tam dla zbadania przyczyn katastrofy. Rzecznik dodał, że mile widziani będą eksperci z innych krajów, których obywatele zginęli w katastrofie Boeinga 737-800.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!