Polska Wiadomości

OMZRiK ponosi kolejną porażkę. Chodzi o sprawę Katarzyny Sokołowskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tzw. “Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych”, który zajmuje się ciąganiem polskich patriotów po sądach z art. 256 i 257 kk poniósł kolejną porażkę. Sprawa dotyczy szefowej fundacji “Wołyń Pamiętamy”, Katarzyny Sokołowskiej.

OMZRiK znów publicznie wylewa swoje żale w sprawie Katarzyny Sokołowskiej, szefowej fundacji “Wołyń Pamiętamy”. Przypomnijmy: współpracujący z “Ośrodkiem” Konrada Dulkowskiego, skrajnie lewicowy prokurator Maciej Młynarczyk, przedstawił Katarzynie Sokołowiskiej 15 zarzutów m.in. o tzw. mowę nienawiści i „obrażenie narodu ukraińskiego”. Sprawa ruszyła po donosie OMZRiK ze standardowych dla działalności Konrada Dulkowskiego i jego kompana-przestępcy Rafała Gawła, art. 256 i 257 kk.

Prokuratura ostatnio wycofała się z żądania kary więzienia w zawieszeniu. Domaga się zaledwie wpłaty 3,5 tys. zł na rzecz Funduszu Sprawiedliwości.

W czerwcu zakończył się proces Katarzyny Sokołowskiej, inicjatorki licznych akcji upamiętniających ofiary ludobójstwa OUN-UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa zakończył przewód sądowy. Prokurator Maciej Młynarczyk, znany z nękania ocalałych z kresowego ludobójstwa, początkowo żądał dla Katarzyny Sokołowskiej kary roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i przeprosin w regionalnym wydaniu żydowskiej gazety dla Polaków (“Gazecie Wyborczej”).

Prokurator Młynarczyk udał się na urlop, wobec czego, podczas mów końcowych, prokuraturę reprezentowała Iwona Tryfon-Wilkoszewska. Jej ustami rokuratura wycofała dwa zarzuty, a 13 kolejnych, w tym te o rzekome znieważanie Ukraińców, połączyła w jeden czyn. Zażądała dla oskarżonej wpłaty 3,5 tysiąca złotych na Fundusz Sprawiedliwości.

Wyrok w sprawie Katarzyny Sokołowskiej ma zapaść w połowie września.

Do sprawy odniósł się zawiedziony Konrad Dulkowski, prowadzący profil Facebook OMZRiK:

DYSPOZYCYJNA PROKURATORKA IWONA TYRFON – WILKOSZEWSKA NA POLECENIE ZIOBRY ZAMIENIA SIĘ W ADWOKATA SKRAJNEJ PRAWICY
Prokurator Iwona Tryfon-Wilkoszewska ma męża, który jest zaufanym i w 100% dyspozycyjnym prokuratorem Zbigniewa Ziobry. Ponieważ zbliżają się wybory Kaczyński z Ziobrą postanowili zadbać o głosy skrajnej prawicy, rasistów, faszystów i neonazistów.
Sztab wyborczy PiS wymyślił, że trzeba ogłosić nieformalną amnestię i spektakularnie wycofać zarzuty prokuratorskie wobec oskarżonych członków i członkiń ze skrajnej prawicy.
Jest to takie mrugnięcie okiem do wszystkich rasistów, homofobów, faszystów – zagłosujcie na PiS a włos wam z głowy nie spadnie, gdy będziemy rządzić.
Najpierw zajeto się wyciągnięciem z więzienia młodej neonazistki Mariki Matuszak, potem wycofano akt oskarżenia przeciwko kato celebrytce Natali Ruś pseudonim “Najjjka” oskarżonej o porównywanie Ukraińców do pasożytów i insektów.
Wczoraj natomiast na polecenie Ziobro próbowano wycofać zarzuty wobec antyukraińskiej hejterki Katarzyny Sokołowskiej, zarabiającej na sprzedaży gadżetów pod hasłem “Wołyń Pamiętamy”, która miała postawione 15 zarzutów karnych w związku z rozpowszechnianiem nienawiści wobec Żydow i Ukraińców.
Jako “cyngla” do wykonania tego zadania wybrano Iwona Tryfon-Wilkoszewska bardzo słabą prokuraturę, której jedynym atutem zawodowym jest mąż pracujący dla Ziobry.
OMZRiK
Fragment wpisu Konrada Dulkowskiego z 12 sierpnia br.

NASZ KOMENTARZ: Lewica znana jest z tworzenia absurdalnych teorii spiskowych i siania nienawiści. Tak jest i tym razem. Dla Dulkowskiego i jego kompanii, polskich patriotów można dowolnie wyzywać, obrażac, dehumanizować. Z drugiej strony dla OMZRiK, każde złagodzenie zarzutów wobec Polaków to spisek “skrajnej prawicy” i ochrona przez “ziobrowską prokuraturę” czy inne wraże siły. Po raz kolejny widzimy, że lewica to po prostu stan umysłu. Przy okazji przypominamy, że wciąż trwa zbiórka na walkę z OMZRiK, który przeciwko Radosławowi Patlewiczowi złożył fałszywy donos oparty o wyrwane z kontekstu wpisy. Zbiórke można wesprzeć pod tym linkiem.

Polecamy również: W USA urzędy odmawiają adopcji chrześcijanom, bo są chrześcijanami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!