Historia

„Okręg Śląski Armii Krajowej” trafi do śląskich szkół i bibliotek!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po feriach zimowych Śląskie Centrum Kultury zawita do placówek oświaty, aby obdarować je egzemplarzami książki „Okręg Śląski Armii Krajowej”.


Szanowni Państwo!

Opracowanie Okręg Śląski Armii Krajowej, autorstwa Wojciechy Kempy, to publikacja bardzo ważna z punktu widzenia odtwarzania dziejów najnowszych naszej Ojczyzny. Brakowało takiej pozycji, która w sposób kompleksowy i wyczerpujący ujmowałaby zagadnienie dziejów AK na terenie Górnego Śląska, Zagłębia Dąbrowskiego i Podbeskidzia. Autor, pisząc ją, oparł się w dużej mierze na materiale źródłowym, do którego żaden z historyków dotychczas nie sięgał. W rezultacie czytelnik dowiaduje się o zdarzeniach, które dotychczas nie doczekały się najmniejszej choćby wzmianki w publikacjach historycznych. W związku z powyższym nie można przecenić wartości literackiej i wielkiego wkładu w ukazywanie prawdy historycznej zawartej w publikacji „Okręg Śląski Armii Krajowej”.   Wydając książkę „Okręg Śląski Armii Krajowej” przekazujemy do rąk czytelników pozycję wyjątkową, która będzie pomocna nie tylko osobom piszącym na temat Armii Krajowej publikacje czy prace naukowe, ale zainteresuje też młodzież szkolną oraz pasjonatów historii.

Zarząd 
Śląskiego Centrum Kultury

 

Jeżeli reprezentujecie Państwo szkołę / uczenie wyższą / bibliotekę i chcielibyście Państwo otrzymać bezpłatnie komplet książek „Okręg Śląski Armii Krajowej” prosimy o wysłanie maila na adres: [email protected]

Paczki wysyłamy Pocztą Polską po uprzednim przelewie na konto: PKO BP: 84 1020 2368 0000 2702 0498 9937 tytułem: „Zwrot kosztów przesyłki”. Koszt wysyłki to 15 zł.

ULOTKA-A4-TYŁ edit

 Źródło: http://sck.edu.pl/okreg-slaski-armii-krajowej-trafi-do-slaskich-szkol-i-bibliotek/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!