Wiadomości

Ogromny pożar w hali stoczni produkującej jachty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

20 zastępów PSP walczy z pożarem hali stoczni produkującej jachty w podpoznańskim Zakrzewie. Dym widać z kilku kilometrów, także w Poznaniu – informuje portal TVP Info. Straż pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze hali około godz. 17.

– W Zakrzewie pali się hala magazynowa należąca do stoczni jachtowej. Zgłoszenie otrzymaliśmy od pracowników tej firmy, którzy ewakuowali się i zdążyli wyjść z budynku przed przybyciem pierwszych zastępów straży – powiedział oficer prasowy KM PSP w Poznaniu kpt. Michał Kucierski.

– Na chwilę obecną, co bardzo nas oczywiście cieszy, nie mówimy o żadnych osobach poszkodowanych. Prawdopodobnie tych osób poszkodowanych nie będzie, ale do momentu, kiedy strażacy nie wejdą do środka i nie przeszukają całej hali, to nie będziemy mogli tego wykluczyć – dodał.

Hala, która się zapaliła, ma 20 na 60 metrów i 10 metrów wysokości. Na miejscu pracuje 20 zastępów straży pożarnej; wykorzystywany jest także ciężki sprzęt. Ze względu na specyfikę produkcji, która była prowadzona w stoczni, na miejscu panuje bardzo duże zadymienie. Dym widać z kilku kilometrów, także w Poznaniu. Nie stanowi jednak, jak podkreślają strażacy, zagrożenia dla zdrowia osób postronnych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!