Telewizja internetowa Wiadomości

Ofiara rzezi wołyńskiej w prokuraturze! Zarzut? “Mowa nienawiści”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie milkną echa przesłuchania świadka ludobójstwa dokonanego na Polakach przez kolaborujące z Niemcami hitlerowskimi ukraińskie bandy OUN-UPA. Liczne emocje towarzyszą tysiącom naszych rodaków, których przodkowie zostali bestialsko pomordowani, kiedy widzą, że za naszą wschodnią granicą rozwija się kult morderców ich ojców i matek, przy aprobacie tutejszej władzy. Wywołuje to gorycz, że nazizm, odpowiedzialny za miliony ofiar w Europie jest wciąż żywy.

Pomimo emocji towarzyszących tej bulwersującej sprawie, warto wsłuchać się w głos osób mających wiedzę zawodową, a co najważniejsze wyznających polskie, narodowe wartości. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Panem Jarosławem Litwinem.

Mecenas Jarosław Litwin jest radcą prawnym z Oławy (https://kancelaria-litwin.pl/). Od początku swojej praktyki wspiera lokalne i ogólnopolskie inicjatywy przybliżające historię Polski. Jest on pierwszym, który wygrał proces przeciw Ośrodkowi Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Poza działalnością czysto zawodową włącza się w inicjatywy społeczne. W 2018 r. m.in. z jego inicjatywy w Oławie odsłonięto kamień z tablicą poświęconą Żołnierzom Wyklętym.

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!